تبلیغات
اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها

پسران سبز ، سبز باشید !!!علم و مردم - مطالب فروردین 1390
 
علم و مردم
درباره وبلاگ


Flash banner maker online

کد بنر:


مدیر وبلاگ : احمد مهدوی
نظرسنجی
نظر شما درباره ی سریال قهوه تلخ چیست
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
چهارشنبه 31 فروردین 1390 :: نویسنده : مجتبی نوشک

آب

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
آب
ساختار ملوکولیمدل فضاپرکن.
آب در سه شکل مایع، گاز و جامد

آب مایه حیات است و در سطح زمین به وفور یافت می‌شود.
آب در سه حالت جامد، یخ، مایع و بخار که نامرئی است.
ابرها شامل قطرات آب معلق در هوا و بخار آب اشباع است.

مشخصات و اطلاعات
نام مرسوم آب
نامIUPAC oxidane
نام‌های قابل توجه aqua, دی‌هیدروژن منوکسید,
هیدروژن هیپروکسید, (بیشتر)
فرمول ملوکولی H۲O
شماره CAS ۷۷۳۲-۱۸-۵
InChI InChI=۱/H۲O/h۱H۲
جرم مولی ۱۸٫۰۱۵۳ g/mol
چگالی و فاز ۰٫۹۹۸ g/cm³ (مایع در ۲۰ °C, ۱ atm)
۰٫۹۱۷ g/cm³ (جامد در ۰ °C, ۱ atm)
دمای انجماد
۰ °C (۲۷۳٫۱۵ K) (۳۲ °F)
دمای جوش
۹۹٫۹۷۴ °C (۳۷۳٫۱۲۴ K) (۲۱۱٫۹۵ °F)
ظرفیت گرمایی ویژه
۴٫۱۸۴ J/(g·K) (۲۰°C در)
اطلاعات بیشتر

آب مایه حیات و فراوان‌ترین مادهٔ مرکب بر روی سطح کره زمین و بستر اولیه حیات به شکلی که امروزه می‌شناسیم. بیش از ۷۵٪ جرم یک انسان از آب تشکیل شده‌است و نیز بیش از ۷۰٪ سطح کره زمین را آب پوشانده‌است (نزدیک به ۳۶۰ میلیون از ۵۱۰ میلیون کیلومتر مربع) با وجود این حجم عظیم آب تنها دو درصد از آبهای کره زمین شیرین و قابل شرب است و باقی آن به علت محلول بودن انواع نمک‌ها خصوصا نمک طعام غیر قابل استفاده‌است. از همین دو درصد آب شیرین بیش از ۹۰ درصد به صورت منجمد در دو قطب زمین و دور از دسترس بشر واقع شده‌است.

محتویات

[نهفتن]

نامگذاری آب [ویرایش]

در فیزیک بر اساس حالت ماده آب معمولاً به این نام‌ها خوانده می‌شود:

در علم هواشناسی حالت‌های مختلف آب بر اساس نوع بارش یا معلق بودن آن در جو طبقه بندی می‌شود:

در علم محیط زیست:

بر اساس منبعی که آب در آن قرار دارد و یا از آن بدست می‌آید:

بر اساس نوع مصرف:

 • آب آشامیدنی (یا آب شیر یا آب شرب)
 • آب معدنی
 • آب خالص

بر اساس کیفیت فیزیکی :

بر اساس مشخصات شیمیایی :

بر اساس مسایل مذهبی:

ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی [ویرایش]

مولکول‌های آب و پیوند هیدروژنی

مولکول [ویرایش]

نوشتار اصلی: آب (مولکول)

فرمول شیمیایی آب، H۲O است؛ مولکول آب از دو اتم هیدروژن و یک اتم اکسیژن تشکیل شده است که با پیوندهای کووالانس به هم متصل شده‌اند. اتم‌های هیدروژن دارای بار مثبت هستند و با زاویه نزدیک به ۱۰۵ درجه در اطراف اتم اکسیژن قرار گرفته‌اند که این موضوع باعث قطبی شدن پیوندهای مولکول آب شده است.[۱] جرم مولی آب برابر ۱۸ گرم بر مول می‌باشد.[۲]

خواص فیزیکی [ویرایش]

بی‌بو، بی‌رنگ و بی‌طعم. آب خواص ویژه‌ای دارد که آن را از دیگر مایعات متمایز کرده است. از این خواص ویژه می‌توان به ظرفیت گرمایی بالا، افزایش غیرعادی حجم به هنگام انجماد، کشش سطحی بالا، گرانروی بسیار پایین و بالا بودن گرمای نهان تغییر فاز اشاره نمود. دلیل بسیاری از این خاصیت‌ها وجود پیوند هیدروژنی در میان مولکول‌های آب است.[۳] چگالی آب در دمای ۲۵ درجه سانتی‌گراد و فشار ۱ اتمسفر برابر ۰.۹۹۸ گرم بر سانتمیتر مکعب است. آب در فشار ۱ اتمسفر در دمای ۱۰۰ درجه سانتی‌گراد می‌جوشد و در دمای صفر درجه سانتی‌گراد منجمد می‌شود.[۱]

همچنین آب در ۴ درجه سانتی گراد بیش‌ترین چگالی یعنی ۱ گرم بر سانتیمتر مکعب را دارد، که این مسأله از لحاظ علمی بسیار جالب است و یک استثنا بشمار می‌آید.

منابع آب در کره زمین [ویرایش]

اگر کسی از فضا به زمین نگاه کند، آن را یک سیاره آبی رنگ و پر از آب خواهد دید. حجم کل آب‌های موجود در کره زمین، رقمی در حدود ۱٬۳۶۰ میلیون کیلومتر مکعب تخمین زده شده‌است. این حجم با توجه به چرخهٔ آب به طور دایم در بین منابع مختلف در حال جابه‌جایی است. [۴]مهمترین منابع آب در کره زمین عبارتند از [۵]:

همچنین بخشی از آب موجود در کره زمین به‌صورت بخار در اتمسفر و بخش دیگری نیز به‌صورت جامد در یخچال‌های طبیعی وجود دارد.

حجم تقریبی میزان آب ذخیره شده در این منابع به این شرح است [۴]:

 • اقیانوس‌ها: حدود ۱٬۳۲۰ میلیون کیلومتر مکعب (۹۷٫۲٪)
 • یخچال‌های طبیعی: حدود ۲۵ میلیون کیلومتر مکعب (۱٫۸٪)
 • سفره‌های زیرزمینی: ۱۳ میلیون کیلومتر مکعب (۰٫۹٪)
 • آب‌های شیرین موجود در در دریاها، دریاچه‌ها و رودها: ۲۵۰ هزار کیلومتر مکعب (۰٫۰۲٪)
 • بخار آب در هواکره حدود ۱۳ هزار کیلومتر مکعب (۰٫10٪)

استفاده از آب [ویرایش]

میانگین جهانی توزیع میزان استفادهٔ آب در بخش‌های مختلف در سال ۲۰۰۳ به صورت زیر بود [۶]:

بخش کشاورزی به دلیل آبیاری محصولات میزان زیادی آب مورد استفاده قرار می‌دهد. از سال ۱۹۶۰ میانگین جهانی میزان برداشت آب از منابع به منظور آبیاری زمین‌ها ۶۰٪ افزایش یافته است و این در حالی است که بین ۲۰٪ تا ۳۰٪ [۷] آن تبخیر یا جاری می‌شود و به هدر می‌رود . میزان برداشت آب در کشورهای درحال توسعه به علت نداشتن ابزار مناسب دوبرابر کشورهای توسعه‌یافته برای هر هکتار است، درحالی که میزان محصولات کشاورزی آن‌ها یک‌سوم می‌باشد. به‌علاوه، در اکثر نقاط خشک و نیمه‌خشک، به علت کمبود بارش‌های جوی، ۹۰٪ آب مورد نیاز برای آبیاری زمین‌ها از آب شیرین تأمین می‌گردد، درحالی که کشورهای توسعه‌یافته این رقم را به ۴۰٪ رسانده‌اند.[۸][طبق کدام آمار و در چه سالی]

توزیع میزان استفادهٔ آب به‌منظور مصارف خانگی نیز در نواحی گوناگون مختلف می‌باشد. به طور مثال و طبق آمار منتشر شده توسط برنامه عمران سازمان ملل متحد در سال ۲۰۰۶، میانگین میزان آب مصرفی در ایالات متحده حدود ۵۷۵ لیتر و در اروپا بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ لیتر در روز برای هر شخص می‌باشد، درحالی که در کشور موزامبیک این رقم حدود ۱۰ لیتر می‌باشد.[۹]

کمبود آب [ویرایش]

وضعیت کنونی بحران آب در جهان

اگر چه حجم کلی آب‌های موجود بر روی زمین نسبتا زیاد می‌نماید اما متجاوز از ۹۷٪ این آب‌ها در دریاها و اقیانوس‌ها متمرکز هستند و حدود ۲٪ نیز به صورت یخ و یخچال‌ها در مناطق قطبی تجمع یافته‌است. از یک درصد آب باقی مانده نیز بخش زیادی در اعماق زمین بوده که استخراج آن مشکل و از دسترس انسان به دور است.[۱۰]

به‌علاوه، منابع آب شیرین در سطح زمین به‌طور یک‌نواخت توزیع نشده‌اند. درحال حاضر، ۹ کشور ۶۰٪ کل منابع آب شیرین را به خود اختصاص می‌دهند: کانادا، چین، کلمبیا، پرو، برزیل، روسیه، ایالات متحده آمریکا، اندونزی و هند.

در مقابل حدود ۸۰ کشور با کمبود آب مواجه‌اند که برخی از آن‌ها تقریباً به هیچ منبع آب شیرین قابل توجهی دسترسی ندارند: کویت، بحرین، مالت، امارات متحده عربی، سنگاپور، اردن و لیبی.

با توجه به افزایش روزافزون جمعیت، توسعهٔ صنایع و افزایش آلودگی منابع آب شیرین، دسترسی به آب کافی و مناسب در برخی از کشورها به یک بحران جدی تبدیل شده است.[۸]

آلودگی آب‌های رودخانهٔ تیته در برزیل. در بسیاری از کشورها، علارغم وجود منابع کافی آب شیرین، تأمین آب آشامیدنی سالم با مشکل روبه‌رو است.

طبق آمار برنامه عمران سازمان ملل متحد در سال ۲۰۰۶:

 • ۱٫۱ میلیارد نفر به آب آشامیدنی دسترسی ندارند.[۱۱]
 • ۲٫۶ میلیارد نفر به آب کافی برای بهداشت دسترسی ندارند.[۱۱]
 • ۷۰۰ میلیون نفر در ۴۳ کشور با مشکل کمبود پیوستهٔ آب مواجه هستند.[۱۲]
 • ۱٫۸ میلیون کودک زیر ۵ سال هر روز از ابتلا به اسهال به علت آشامیدن آب ناسالم می‌میرند.[۱۳]


منبع:دانشنامه ی ویکی پدیا

نوع مطلب :
برچسب ها :

سه شنبه 16 فروردین 1390 :: نویسنده : مجتبی نوشک

افتتاح بلندترین آسمانخراش جهان در دوبی

به گزارش تلویزیون دوبی، این برج ٨٢٨ متر ارتفاع دارد ومراسم افتتاح آن به وسیلۀ شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، امیر دوبی، با پرده برداری از یک لوحه و ایراد یک سخنرانی کوتاه صورت گرفت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از دوبی، شیخ محمد بن راشد آل مکتوم دراین سخنرانی نام برج یا آسمانخراش را از “برج دوبی” به “برج خلیفه” تغییر داد تا برج به نام شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان ، رئیس امارات متحدۀ عربی، باشد. امیر نشین دوبی یکی ازاعضای این امارات است.

بزرگترین برج دنیا

بزرگترین برج دنیا

بزرگترین برج دنیا

بزرگترین برج دنیا

در پی این مراسم، چتربازان با چترهائی به رنگ های پرچم امارات (سرخ، سبز، سفید و سیاه) از آسمان فرود آمدند و پرترۀ عظیمی از شیخ خلیفه به نمایش در آمد.
یک نمایش نور وصدا که برج را چون  یک کاج نوئل یا کریسمس روشن کرد دیگر رویدادهای مربوط به افتتاح بلندترین برج یا آسمانخراش جهان بود.


بزرگترین برج دنیا


بزرگترین برج دنیا

بزرگترین برج دنیابزرگترین برج دنیا

بزرگترین برج دنیا
نوع مطلب :
برچسب ها :

سه شنبه 16 فروردین 1390 :: نویسنده : مجتبی نوشک  

 

 

نوع مطلب :
برچسب ها :

سه شنبه 16 فروردین 1390 :: نویسنده : مجتبی نوشک
ابتدا و انتهای پل جانبازان رشت به دلیل اشتباه مهندسى -[عمومی] - پنجشنبه 26 دی 1387
ابتدا و انتهای پل جانبازان رشت به دلیل اشتباه مهندسى ابتدا و انتهای پل جانبازان كه تاكنون حدود ۳ میلیارد تومان برای آن هزینه شده، به دلیل اشتباه مهندسی، ۵۰ سانتی‌متر اختلاف سطح دارد و به هم نمی‌رسد!

پل جانبازان رشت كه قرار بود در سال ۱۳۸۶ به بهره‌برداری برسد هم اكنون در شرایطی به پیشرفت ۷۲ درصدی دست یافته كه اشتباهات محاسباتی‌اش عجیب‌ترین رویداد مهندسی كشور را رقم زده است. اجرای این پل ۶/۱۰۲ متری از چهارم تیر ماه سال ۱۳۸۵ در دو جبهه كاری آغاز شد كه بنابر محاسبات می‌بایست در پایان پروژه به یكدیگر متصل می‌شدند، اما هم اكنون و با وجود گذشت ۲ سال اشتباهات محاسباتی مانع از اتصال طرفین پل به یكدیگر شده است.

هم‌اكنون طرفین ابتدا و انتهای پل در حالی برای اتصال به یكدیگر نزدیك شده‌اند كه تازه مشخص شده به دلیل اشتباهات مهندسی این اتفاق به دلیل اختلاف سطح طرفین پل هرگز نخواهد افتاد. گفته می‌شود این اختلاف به نیم متر می‌رسد كه در قوانین مهندسی عدد بسیار بزرگی به شمار می‌آید.

به گفته مهندسان سازه، طراحی اینگونه پل‌ها پس از سال‌ها اجرا در كشور به قدری ساده است كه حتی در توان دانشجویان مهندسی نیز هست و این بر ابهامات مسئله بیشتر می‌افزاید.در این رابطه هیچ مقام مسئولی در شهر رشت حاضر به اظهار نظر نیست و تنها محمود فریدونی شهردار رشت در اظهار نظری غیرمستقیم پیمانكار را مقصر معرفی می‌كند. او معتقد است: «شركت طرف قرارداد این پل در گذشته به تعهدات خود عمل نكرد و با اعمال مدیریت جدید سعی ما بر این است كه در كوتاه‌ترین زمان این پل به بهره‌برداری برسد.»

فریدونی البته نبود جرثقیل حمل نصب تجهیزات پل جانبازان از محل كارگاه ساخت تجهیزات این پل در حوالی كوچصفهان تا رشت در گذشته را از جمله مشكلات عنوان كرده و می‌گوید: «البته این مشكل هم اكنون برطرف شده است».

این توضیحات در حالی است كه جبار كوچكی‌نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، پل غیرهمسطح جانبازان رشت را لكه ننگی در این شهر دانسته و همزمان رئیس مجمع نمایندگان گیلان می‌گوید: «ساخت پل غیرهمسطح جانبازان رشت به دلیل غیركارشناسی بودن هزینه زیادی به گیلان وارد كرده است.»

اسدالله عباسی انتقادهای مردم و مسئولان نسبت به پل غیرهمسطح جانباران این شهر را نیز وارد می‌داند، اما با این حال رییس شورای شهر رشت هرگونه اظهارنظری در این رابطه را مغرضانه توصیف می‌كند.

محمدرضا قاسمی ‌به عنوان مدافع سرسخت این پل كه طرفین آن دست كم ۵۰ سانتی‌متر اختلاف سطح دارند حتی در پاسخ به نماینده مجلس، نه تنها پل را لكه ننگی برای این شهر نمی‌داند بلكه از ساخت آن به عنوان سند افتخاری در عملكرد شهرداری رشت نام می‌برد كه انگیزه‌ای قوی برای ساخت تقاطع‌های همسطح و غیرهمسطح دیگر در این شهر به وجود آورده است.

او حتی از منتقدان این پل می‌خواهد با دست برداشتن از اشكال‌تراشی‌ها و انتقادهای غیرمنصفانه كمبود نقدینگی و عدم بهره‌مندی این شهر از بودجه‌های ملی را برطرف كنند.

وی ادامه می‌دهد: «موانع موجود بر سر راه پروژه‌های عمرانی شهر باران با اشكال‌تراشی و انتقادهای غیرمنصفانه برطرف نخواهد شد، بلكه كمبود نقدینگی و عدم بهره‌مندی از بودجه‌های ملی بزرگ‌ترین مشكل در مسیر سازندگی رشت است.»

تا به امروز برای این پل ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان هزینه شده است اما با اتفاق پیش آمده برآورد می‌شود دست كم یك میلیارد تومان به برآورد اولیه اضافه شود. كارشناسان امر معتقدند در صورت صرف این هزینه پل جانبازان رشت گران‌ترین پل روگذر در تاریخ مهندسی كشور خواهد بود.
نوع مطلب :
برچسب ها :

جمعه 5 فروردین 1390 :: نویسنده : مجتبی نوشک

الف)صحیح یاغلط بودن جملات زیرراباعلامت × مشخص كنید ( بارم هر سوال 5/0 نمره )

 

1-    هارون الرسید مشهورترین خیلفه عباسی است.                                                                                ص                غ 

2-    سپاهیان یزید علی اصغر(ع) شیرخواره ی امام حسین رانیز به شهادت رساند.                          ص                    غ

3-   هدف اصلی معاویه حکومت بر شهر شام بود.                                                                     ص                    غ  

4-   نزدیک ترین یاران پیامبراز جمله ابوذر وعمارباابوبکر بعنوان خیلفه بیعت نکردند            ص                       غ  

 

ب ) جای خالی جملات را با كلمات مناسب پر كنید .  ( بارم هر سؤال 5 /0 نمره )

1-   علت اصلی قرتمندی عباسیان  در زمان هارون الرشید وزارت خاندان  ..... بود که اداره امور کشوررا در دست داشتند.

2-   حضرت علی علی (ع)در نهروان به جنگ گروهی رفت که به ..... معرف  بودند

3-   پیامبر اکرم (ص)در محلی بنام.....ُ حضرت علی(ع) را به عنوان جانشین خود و رهبر مسلمان معرفی کرند .

4-   یک از مهم ترین قبایل عرب ، قبیله..... بود.

 

ج ) گزینه صحیح را با علامت  ( × ) مشخص كنید  (بارم هر سؤال 5/0 نمره)

 

1-   هارون الرشید کدام از فرزندان خویش را جانشینی برگزید ؟

     الف – مأمون                        ب منصور                                                       ج- امین                              د – معتسم         

  2 - یکی از سرداران عبیدالله ابن زیاد که با وعده حکومت ری به محاصره حسین پرداخت و آب با به روی اما (ع) و یارانش بست

     الف –عمربن سعد                      ب شمربن ذی الجوشن                                             ج- حُر                        د یزید  

3- حضرت علی(ع) بدست یکی از خوراج بنام....... به شهادت رساند

     الف – شمربن زی الجوشن                ب عبیدالله ابن زیاد              ج - ابن ملجم مرادی             د حجاج بن یوسف  

 4- ممهم ترین حوادث زمان خلافت عمر کدام گزینه است ؟

     الف – شکست رومیان وتصرف شام            ب فتح مصر          ج- شکست ساسانیان فتح مصر      د موارد الف و ج

 

د ) رابطه بین گزینه ها را پیدا كنید و با خطی به یكدیگر وصل كنید.

اولین کسی که از عباسیان به قدرت رسید.                                                                             سفاح

منشی داماد عثمان                                                                                                                  مروان بن حکم

سرپرست مسلمانانی که به حبشه مهاجرت کرده بودند                                                        جعفربن ابی طاب

فرمانده سپاه امام حسن (ع) که با پول بسیار معاویه فریب خورد                           عبیدالله بن عباس

 ) به سوالات زیر پاسخ كوتاه دهید .

 

1-     او یکی از رهبران مبارز عیله بنی امیه بود که توانست به جنگ عیله مروان آخرین خیلفه اموی بپرداز و               او را شکست دهد.

2-    او یکی از سرداران رشید سپاه حضرت علی (ع) بوده است .آیا او را می شناسید.

3-    رأی او در شورایی تشکیل شده توسط عمر در صورت تساوی بین امام علی (ع) و عثمان مشخص کننده      خلیفه بعدی بود.

4-    به پیشنهاد او غزوه ی خندق، برای مقابله با دشمنان اسلام د رشمال مدینه خندق حفر کردند.

 

و ) مناسب ترین كلمه را از درون پرانتز انتخاب كرده و در جمله بكار برید.

1-    یکی از مهم ترین کارهای منصور بنای شهر  .................... بود  .                 (کوفه – بغداد – دمشق )

2-    سپاه حضرت علی (ع) و معاویه در محلی بنام   ........................ به یکدیگر رسیدند . ( جمل – نهروان – صفین )

3-    دلاوری  ......................... عموی پیامبر و حضرت علی (ع) تأثیر زیادی در پیروزی مسلمانان                                           در غزوه ی بدر داشت .              ( حمزه -عباس- ابوطالب  )

4-    مشرکان شخصی بنام............... را باهدایای بسیار نزد پادشاه حبشه فرستادند . ( معاویه – عمرو – خالدین ولید )

ی ) به سوالات زیر پاسخ كامل دهید .

 

1.     دو اقدام پیامبر اکرم(ص) پی از ورد به مدینه را بیان کنید  ؟(1نمره)

 

2.     امام حسن (ع) با چه شرایطی با معاویه صلح کرد ؟ذکر 2مورد(1نمره)

 

3.     سه تن از مهم ترین دشمان اسلام را نام ببرید(5/1نمره)

 

4.     امام علی (ع) هنگام پذیرش مقام خلاف با چه مشکلاتی روبرو بود ؟ذکر 3 مورد(5/1نمره)

 

5.     هدف مأمون از انتخاب امام رضا (ع)به ولیعهدی چه بود ؟ذکر سه مورد(5/1نمره)

 

6.     سه علت سقوط بنی امیه را بیان کنید؟(5/1نمره )

 

 

 

 

 

صفحه 2

 

 

 

 

 


 

نوع مطلب :
برچسب ها :

جمعه 5 فروردین 1390 :: نویسنده : مجتبی نوشک
پسر بچه شیطون چاپ ارسال به دوست
داستان - داستانهای طنز
نگارش یافته توسط PostMan   
25 اسفند 1389 ساعت 02:22

 

روزی رییس یک شرکت بزرگ به دلیل یک مشکل اساسی در رابطه با یکی از کامپیوترهای اصلی مجبور شد با یکی از کارمندانش تماس بگیرد. بنابراین، شماره منزل او را گرفت.

کودکی به تلفن جواب داد و نجوا کنان گفت: سلام

رییس پرسید: بابا خونس؟

صدای کوچک نجواکنان گفت: بله


ـ می تونم با او صحبت کنم؟

کودک خیلی آهسته گفت: نه

رییس که خیلی متعجب شده بود و می خواست هر چه سریع تر با یک بزرگسال صحبت کند، گفت: مامانت اونجاس؟

ـ بله

ـ می تونم با او صحبت کنم؟

دوباره صدای کوچک گفت: نه

رییس به امید این که شخص دیگری در آنجا باشد که او بتواند حداقل یک پیغام بگذارد پرسید: آیا کس دیگری آنجا هست؟

کودک زمزمه کنان پاسخ داد: بله، یک پلیس

رییس که گیج و حیران مانده بود که یک پلیس در منزل کارمندش چه می کند، پرسید: آیا می تونم با پلیس صحبت کنم؟

کودک خیلی آهسته پاسخ داد: نه، او مشغول است؟

ـ مشغول چه کاری است؟

کودک همان طور آهسته باز جواب داد: مشغول صحبت با مامان و بابا و آتش نشان.

رییس که نگران شده بود و حتی نگرانی اش با شنیدن صدای هلی کوپتری از آن طرف گوشی به دلشوره تبدیل شده بود پرسید: این چه صدایی است؟

صدای ظریف و آهسته کودک پاسخ گفت: یک هلی کوپتر

رییس بسیار آشفته و نگران پرسید: آنجا چه خبر است؟

کودک با همان صدای بسیار آهسته که حالا ترس آمیخته به احترامی در آن موج می زد پاسخ داد: گروه جست و جو همین الان از هلی کوپتر پیاده شدند.

رییس که زنگ خطر در گوشش به صدا درآمده بود، نگران و حتی کمی لرزان پرسید: آنها دنبال چی می گردند؟


کودک که همچنان با صدایی بسیار آهسته و نجواکنان صحبت می کرد با خنده ریزی پاسخ داد: من
سه خر!!! چاپ ارسال به دوست
داستان - داستانهای طنز
نگارش یافته توسط PostMan   
15 اسفند 1389 ساعت 02:03

 

می گویند مردی روستایی با چند الاغش وارد شهر شد.

هنگامی که کارش تمام شد و خواست به روستا بازگردد، الاغ ها را سرشماری کرد. دست بر قضا سه رأس از الاغ ها را نیافت. سراسیمه به سراغ اهالی رفت و سراغ الاغ های گمشده را گرفت. از قرار معلوم کسی الاغ ها را ندیده بود.

نزدیک ظهر، در حالی که مرد روستایی خسته و ناامید شده بود، رهگذری به او پیشنهاد کرد، وقت نماز سری به مسجد جامع شهر بزند و از امام جماعت بخواهد تا بالای منبر از جمعیت نمازخوان کسب اطلاع کند.

مرد روستایی همین کار را کرد.

امام جماعت از باب خیر و مهمان دوستی، نماز اول را که خواند بالای منبر رفت و از آن جا که مردی نکته دان و آگاه بود، رو به جماعت کرد و گفت: «آهای مردم در میان شما کسی هست که از مال دنیا بیزار باشد؟»

خشکه مقدسی از جا برخاست و گفت: «من!»

امام جماعت بار دیگر بانگ برآورد: «آهای مردم! در میان شما کسی هست که از صورت زیبا ناخشنود شود؟»

خشکه مقدس دیگر برخاست و گفت: «من!»

امام جماعت بار سوم گفت: «آهای مردم! کسی در میان شما هست که از آوای خوش (صدای دلنشین) متنفر باشد؟»

خشکه مقدس دیگری بر پا ایستاد و گفت: «من!»

سپس امام جماعت رو به مرد روستایی کرد و گفت: بفرما! سه تا خرت پیدا شد. بردار و برو

منبع : پست من


نوع مطلب :
برچسب ها :

پنجشنبه 4 فروردین 1390 :: نویسنده : مجتبی نوشک

دانلود کتاب

دانلود کتاب " 110 آموزش تردستی و شعبده بازی با وسایل روزمره "

110 Amazing Magic Tricks With Everyday Objects : یک کتاب جالب و بی نظیر در سری کتاب های آموزش شعبده بازی ! این کتاب با متن شیوا و صریح تردستی های کوچک و ساده را به شما آموزش می دهد, تردستی هایی با وسایل روزمره مانند چنگال, فندک, دستمال و ... ! از این به بعد در محافل دوستانه تان بدرخشید و همه با تردستی هایتان شیفته خودتان کنید.


 


 

دانلود کتاب دانلود 110 Amazing Magic Tricks With Everyday Objects(لینک مستقیم)

دانلود کتاب دانلود 110 Amazing Magic Tricks With Everyday Objects (غیر مستقیم)

دانلود کتاب475 KB

دانلود کتاب رمز: www.p30day.comمنبع:

www.p30day.com

نوع مطلب :
برچسب ها :( کل صفحات : 2 )    1   2